Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Chcel som mať prehľad, za čo vlastne platím

„Aj napriek tomu, že som si chcel nechať postaviť dom kompletne, neznamenalo to pre mňa, že by som v ES zložil peniaze výmenou za kľúče od nového domu. Chcel som mať prehľad a byť súčasťou celého procesu, a to sa mi splnilo.“


Čo Vás priviedlo k myšlienke, že si postavíte vlastný dom?
Býval som s rodičmi v nájomnom byte v Prahe. Naši plánovali, že sa na dôchodku presťahujú na chatu a ja som sa musel rozhodnúť, čo ďalej. V byte sa mi zostať nechcelo, pretože jeho majiteľ neustále zvyšoval nájomné a byt som si nemohol ani odkúpiť do osobného vlastníctva, čo pre mňa bolo dosť nevýhodné. V tejto situácii ma zachránila babička, ktorá mi darovala polovicu svojho pozemku. Mohol som začať stavať vlastný dom. Po všetkých prepočtoch som totiž zistil, že splátka na dom mi vyjde stále lacnejšie než nájomné za byt.
Nebol teda dôvod otáľať.

Rozhodnúť sa je „len“ prvý krok. Kam smerovali tie ďalšie?
Viedli na internet. Vedel som, že potrebujem spoľahlivú stavebnú firmu, ktorá mi postaví dom kompletne. Internet bol pre mňa najdostupnejší nástroj na hľadanie takej spoločnosti. Veľmi ma zaujalo spracovanie stránok Ekonomických stavieb. Na prvý pohľad pôsobili profesionálne a ako sa neskôr ukázalo, jasne vypovedajú aj o celej spoločnosti. ES ponúkali veľkú škálu možností a služieb, čo mi u ostatných stavených spoločností chýbalo.

Čo pre Vás bolo pri výbere najdôležitejšie?
Ako som už spomínal, chcel som si nechať postaviť dom na kľúč. Zároveň som ale chcel mať prehľad o tom, ako sa môj dom stavia, aké materiály sa používajú a za čo vlastne platím. V ES som mal stavbu ako na tanieri. Mohol som tiež využiť aj ďalšie výhody, ako bol typový projekt, vybavenie stavebného povolenia zadarmo, či garancia pevnej ceny domu. To všetko spoločne rozhodlo o mojej voľbe.

Počítali ste teda s tým, že si vyberiete dom z katalógu?
Nie som z tých, čo potrebujú mať za každú cenu originálny tvar domu s najrôznejšími výklenkami alebo niečím podobným. Mám rád jednoduchosť a verím, že je v nej sila. Som tiež zástancom toho názoru, že aj v prípade, keď si vyberiem typový projekt, bude môj dom jedinečný práve mnou zvolenými farbami či prostredím okolo domu. V katalógu som mal dvoch favoritov, z ktorých ako víťaz nakoniec vyšiel dom Miluška.

Ako ste pristupovali k prípravnej fáze stavby a aj k samotnej realizácii? Mali ste dopredu premyslené, ako bude dom vyzerať, či ako sa bude stavať?
O tom, ako bude dom vyzerať, som premýšľal veľa. Dopredu som sa rozhodol aké materiály a farby chcem v dome použiť. Zároveň ale dobre viem, že nie som žiadny stavbár alebo odborník v tomto odbore. Takže som technickú stránku s radosťou prenechal povolaným a ja som sa venoval skôr tým estetickým stránkam veci. Stavbu som ale starostlivo sledoval a robil si súkromnú fotodokumentáciu.

Aký je to pocit prebúdzať sa ráno vo vlastnom dome?
Ten pocit je na nezaplatenie! Nikdy predtým ma nenapadlo, že postaviť dom môže byť vlastne celkom jednoduché a aký kúsok od spokojnejšieho života sme boli. Pravdou je, že sa veľa vecí zmenilo, pribudla práca okolo domu a určitá zodpovednosť za vlastný majetok. Ale sú to v podstate príjemné zmeny, pretože si budujeme vlastný nový domov.

Miluška 7 4+1 53,9 76,8 YTONG 375 Bramac Natura plávajúca laminátová
plastové prefarbené oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek