Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Chýbal nám pokoj a súkromie

Od nepamäti platí, že ľudia túžia po tom, čo nemajú. Manželia Kysilkoví boli na tom so svojím bytom rovnako. Želali si pokojné bývanie, v ktorom nebudú musieť riešiť problémy so susedmi, ani nepríjemnosti, ktoré im prinášalo okolie bytu. Potom ale prišli na to, že na splnenie ich sna stačí urobiť len malý krôčik.

Ako ste pôvodne bývali a prečo ste sa rozhodli pre zmenu?
Mali sme celkom priestranný a slnečný byt s veľkou lodžiou na malom sídlisku. Bývalo sa nám celkom dobre, ale existovali skutočnosti, ktoré nám znepríjemňovali každý deň natoľko, že sme sa rozhodli pre zmenu. Hlavným dôvodom bolo asi umiestnenie bytu. Vzhľadom na to, že sme bývali pod strechou, riešili sme od jari do jesene problémy s teplotou. V horúcich dňoch bolo v byte na nevydržanie, a keď už sme sa chceli večer schladiť pri posedení na balkóne, boli sme nútení počúvať prejavy podnapitých hostí z miestnej krčmy, ktorá mala pod našou lodžiou svoju záhradku. Vtedy nás napadlo, prečo by sme nemohli radšej popíjať kávu na vlastnej záhrade pri vlastnom dome?

Rozmýšľali ste aj nad drevostavbou, alebo bol murovaný dom jednoznačnou voľbou?
Zvažovali sme obidve možnosti. Naštudovali sme si ponuku materiálov, z ktorých sa stavajú domy a dokonca sme aj navštívili vzorový dom v prevedení drevostavby. Vypočuli sme si samozrejme od majiteľa samé superlatívy, ale stále sme sa nemohli zbaviť otázky, ako bude drevostavba vyzerať za 30 rokov? Či nebudeme musieť riešiť problémy s plesňami či nejakým škodcom. Tiež nás zarazilo, že u drevostavieb môžeme vyberať len z typových domov a nie je možnosť vlastnej úpravy, či zmeny dispozície. Radšej sme sa teda rozhodli dôverovať preverenej murovanej stene a vybrali sme klasickú formu domu.

Ako ste narazili na Ekonomické stavby?
Ako to už býva, bola to trošku náhoda. Na ceste po diaľnici sme si všimli reklamu ES. Doma sme si potom prezreli ich stránky na internete a veľmi sa nám páčila nielen široká ponuka domov a ich variabilita a možnosť úprav, ale aj programy financovania. Neváhali sme a kontaktovali sme spoločnosť osobne.

Chceli ste teda do domu vniesť kus vlastných predstáv o vzhľade?
Bolo to tak pol na pol. Na návrh celého domu by sme si netrúfli, ale určité požiadavky sme mali. Bolo ich treba len správne zakomponovať do nejakého typového projektu. Vybrali sme si z katalógu dom Viktória a na schôdzke s projektantom sme prejednávali možné zmeny. Prekvapilo nás, ako ochotne projektant pristupoval k našim návrhom a odborne nám poradil, čo by bolo vhodné a čo nie. Vďaka tomu sme mali pocit, že sme vybrali na poli stavebných spoločností naozaj dobre.

Ako ste vyriešili financovanie domu?
Takmer celú stavbu sme financovali z hypotéky a to vrátane kúpy pozemku. Konečnú fázu stavby sme potom už riešili vlastnými finančnými prostriedkami. Vďaka tomu, že sa nám podarilo hypotéku veľmi rýchlo vybaviť, nemuseli sme využiť ani jeden z finančných programov, ktoré Ekonomické stavby poskytujú.

Keď ste si vybrali dom na kľúč, vyrástol tak bez Vášho pričinenia, alebo ste sa na stavbe tiež podieľali?
Nechali sme si od Ekonomických stavieb postaviť hrubú stavbu bez okien. Potom sme si už dom dokončovali sami. Bolo toho veľa, čo nás čakalo. Osádzali sme okná, realizovali podlahy, schodisko aj krb. Nakoniec nás ako čerešnička na torte čakalo kompletné vybavovanie nového bývania, čo bolo naozaj najpríjemnejšou fázou celej stavby.

Aj napriek tomu, že máte dom dokončený, nedá sa s istotou povedať, že už niet čo robiť, je to tak?
Máte pravdu, len čo sa dom dokončil, presunuli sme svoju pozornosť na záhradu, kde máme veľké plány. V najbližšej dobe by sme chceli vybudovať bazén, zastrešiť terasu a dokončiť saunu. Je toho skutočne ešte veľa, čo by sme chceli vybudovať a pokiaľ nám to financie dovolia, stále budeme niečo vylepšovať. Rozhodne teda nemôžeme povedať, že by sme nemali čo robiť, a že by sme mali čas sa nudiť (smiech).

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek