Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby nám postavili základy domova

„V našom novom dome sa nám býva veľmi príjemne. Je to nepopísateľný pocit, keď máte takú istotu, akou je vlastné bývanie. ES nám pomohli vytvoriť domov, ktorý si môžeme skrášľovať podľa našich predstáv a za to im patrí veľká vďaka.

Aké bolo pre Vás obdobie hľadania vhodnej stavebnej spoločnosti?
Hľadanie spoľahlivej stavebnej spoločnosti bolo pre nás dosť náročné. Strávili sme niekoľko mesiacov zisťovaním informácií o stavebných firmách na našom trhu. Niektoré sme tiež navštívili osobne, ale stále sme sa nemohli rozhodnúť, ktorá bude pre nás tá pravá. Takmer žiadna totiž nespĺňala naše predstavy. Potom sme ale náhodou narazili na internete na Ekonomické stavby. Tu nás prekvapila internetová kaviareň, kde sa môžu ľudia nezáväzne pýtať na všetko, čo ich o firme alebo o stavbe domu zaujíma. Hneď sme to využili a napísali niekoľko otázok. Prekvapila nás blesková a takmer vyčerpávajúca odpoveď, vďaka ktorej sa ES stali naším favoritom.

Čo Vás vlastne priviedlo k myšlienke na vlastné bývanie?
V prvom rade to bola túžba osamostatniť sa od rodiny. Bývali sme s rodičmi v rodinnom dome, ale naša predstava o dlhodobom bývaní to nebola. Túžili sme po vlastnom dome na vidieku, kde budeme mať pokoj a priestor pre založenie vlastnej rodiny. Rodinné zázemie pre naše deti bolo tým hlavným impulzom, aby sme sa do stavby pustili. Zároveň sme tiež chceli bývať rýchlo a kvalitne, čo nám mohla zabezpečiť len spolupráca so stavebnou spoločnosťou.

Ako prebiehali prvé kontakty medzi Vami a ES?
Ako sme už spomínali, prvé oťukávanie prebiehalo cez internetovú kaviareň na stránkach ES. Potom sme asi trikrát navštívili pobočku. Chceli sme mať istotu, že vyberáme správne a preto sme si dávali na čas, kým padlo konečné rozhodnutie pre Ekonomické stavby. Hneď od prvej návštevy nás ale presvedčila profesionalita a spoľahlivosť zamestnancov ES a ochota pomôcť s akýmkoľvek problémom. Radi by sme spomenuli, že toto pretrvávalo počas celej doby našej spolupráce.

Stavba domu je veľkou investíciou. Ako ste riešili financovanie?
Na začiatok sme našetrili asi 10 000 Eur. Zvyšok sme mali v pláne riešiť cez hypotéku. Nikdy predtým sme o hypotéku nežiadali a tak to pre nás bola trošku „španielska dedina“. Na naše prekvapenie nám dokázali ES pomôcť aj v tomto smere. Úverový analytik nás zasvätil do tejto problematiky a urobil kalkuláciu splátok. Vďaka tomu sme sa dokázali rýchlo zorientovať a vybrať si pre nás tú najlepšiu hypotéku.

Ďalšou nevyhnutnou etapou prípravy stavby je vypracovanie projektu. Mali ste vopred premyslené, ako bude Váš dom vyzerať, alebo sa predstavy začali rysovať až pri stretnutiach s ES?
Určitú predstavu sme mali. Páčil sa nám typový projekt Ekonomik N7/7. Tento dom má veľkú výhodu. Mohli sme si zmeniť dispozíciu podľa našich predstáv tak, aby bol pre nás dokonalý. Pravdou je, že v priebehu samotnej stavby došlo ešte k niekoľkým zmenám, pre ktoré sme sa rozhodli spontánne.

Aká bola Vaša predstava o realizácii stavby a do akej miery sa zhodovala so samotnou stavbou domu?
Na začiatku, pri plánovaní, ako sa dom bude stavať, sme boli rozhodnutí, že kompletnú stavbu necháme na stavebnej spoločnosti. Chceli sme dodržať stanovený rozpočet. Pri samotnej stavbe chce ale človek tu a tam niečo vylepšiť oproti pôvodnému plánu. Aby sme dodržali svoje predsavzatie a neprekračovali tak stanovený finančný limit, rozhodli sme sa niektoré drobné ukončovacie práce uskutočniť vo vlastnej réžii. Tiež sme sa v priebehu stavby rozhodli vypustiť niektoré strešné okná, ktoré sa ukázali ako zbytočné. Namiesto nich sme investovali do kvalitných odkvapov.

Mali tieto zmeny nejaký negatívny dopad na priebeh stavby?
Bolo príjemné, že akékoľvek zmeny sme okamžite mohli riešiť s manažérom stavby, ktorý všetko zariadil bez zbytočných prieťahov. Komunikácia s robotníkmi na stavbe prebiehala bez problémov, k čomu tiež prispelo aj to, že sme bývali neďaleko. Niekoľko krát týždenne sme teda doslova pozerali pod ruky robotníkov a mohli sme svoje požiadavky operatívne konzultovať. Dom nám rástol pred očami a za necelý rok sme sa mohli sťahovať do nového.

Ekonomik N7-10 4+1 82 120 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová
drevené euro oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek