Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

ES nám umožňujú vlastné úpravy projektu domu

Říčany pri Prahe iste pozná každý. Pri tejto obci stojí jeden dom, ktorý sme navštívili a porozprávali sa s jeho majiteľom o bývaní..

K stavbe domu vedú ľudí rôzne dôvody, ako to bolo vo Vašom prípade?
Pôvodne sme s manželkou bývali v družstevnom byte 2+kk. Keďže rodina sa mám rozrastala, cítili sme potrebu riešiť našu bytovú situáciu. Vtedy sme narazili na možnosť kúpy pozemku a v priebehu času sme sa rozhodli stavať vlastný dom.

Keď ste sa rozhodovali o spôsobe stavby, vedeli ste, že Vám dom bude stavať firma, alebo ste zvažovali aj o iných formách stavby, napríklad svojpomocne?
Ako náhle padlo rozhodnutie postaviť si vlastný dom, vedeli sme, že stavbu zadáme jednej firme. Predovšetkým z dôvodov záruk a moje povolanie mi neumožňuje tráviť na stavbe čas. Prebiehalo teda hľadanie vhodnej firmy a vďaka inzerátu v novinách sme našli kontakt na referencie Ekonomické stavby. Dom, ktorý bol na obrázku, nám presne zapadol do našich predstáv. Dohodli sme si návštevu a išli sme do domu, ktorý sa nám páčil, pozrieť. Zistili sme, že aj vnútorné usporiadanie nám viac-menej vyhovuje, že pre štvorčlennú rodinu tu je dostatok priestoru.

Každý má trochu iné názory na vnútorné usporiadanie priestoru, určite ste do projektu zasahovali.
Pôvodne bol vjazd do garáže na inej strane domu, čo sme potrebovali zmeniť tak, aby sa dom dal osadiť na náš pozemok. Tiež sme chceli dve garáže, pretože do mesta je odtiaľ pár minút, ale bez auta sa tu človek nezaobíde. Nad garážou vznikla veľká izba, tak sme vlastne elegantne pripravili dom pre dve generácie, pretože deti rastú a môžu sa prihodiť situácie, kedy budú potrebovať svoj vlastný priestor.

Ako tu prebiehala vlastná výstavba?
Pretože sme sa s výstavbou neponáhľali, pôvodne sme sa rozhodli postaviť základovú dosku a až potom vlastnú výstavbu tak, aby sme celý dom mohli financovať z vlastných prostriedkov. Keď sme videli, ako rýchlo práce prebiehajú a dozvedeli sme sa o možnosti získať hypotéku, ktorú vybavia na základe skúseností Ekonomicke stavby, rozhodli sme sa postaviť dom, ako sa vraví, jedným dychom. Jediným väčším problémom bolo čerpanie hypotéky, inak sme mali kde bývať, takže sme sa naozaj s výstavbou neponáhľali. Pôvodne výstavba trvala dlhšie, ako sme si predstavovali, ale pre nás čas nebol tým kľúčovým momentom. Celkový sklz bol 3 mesiace, čo myslím nie je veľa.

Určite ste sa chodili pozerať na stavbu aj mimo kontrolné dni, ako často ste tu boli?
Ak to zhrniem, veľmi často. Bolo to vďaka tomu, že sme niektoré časti stavby, napríklad elektriku a vodu realizovali z vlastných prostriedkov. Hlavná komunikácia však prebiehala len s manažérom stavby, takže všetky požiadavky a prípadné problémy sme riešili s jedným človekom.

Ako sa Vám v dome býva, ako to hodnotíte oproti pôvodnému štýlu bývania?
Ja som takpovediac späť, pretože pochádzam z dediny. Síce som cez desať rokov býval v byte v Prahe, ale na dom v kľudnom prostredí nedám dopustiť. To sa s bytom porovnať vôbec nedá.

Ďakujeme Vám za recencia Ekonomické stavby.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek