Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Keď rozhodujú peniaze

Aj napriek počiatočnému neúspešnému hľadaniu vhodnej stavebnej spoločnosti, manželia Mihulkoví neprestali ani na sekundu dúfať, že sa im raz podarí nájsť firmu, ktorá im nielen postaví dom, ale aj pomôže v otázkach financovania. Ekonomické stavby skúsenosti ich prijali s otvorenou náručou. a vypracovaným finančným programom ušitým priamo na mieru.

Čo Vás viedlo k rozhodnutiu, že si postavíte vlastný dom?
Po dome sme túžili už dávno. Ja aj manžel sme vyrastali v rodinnom dome a vedeli sme, že raz budeme chcieť aj naše deti vychovávať v takomto vidieckom duchu. Dlhý čas sme ale bývali v byte na poslednom poschodí panelového domu. Nebol moc veľký, ale pokým bola dcérka malá, dalo sa to zvládnuť. Problém bol skôr v tom, že v lete bolo v byte na nevydržanie a teplota veľakrát stúpala až k 40 stupňom Celzia. V zime naopak prefukovalo starými oknami. Už sa nám nechcelo investovať do opravy či kúpy iného bytu. Radšej sme sa rozhodli, že sa na čas zadĺžime a postavíme si konečne svoje bývanie.

Bolo pre Vás ťažké orientovať sa na poli stavebných spoločností?
Áno, bolo to pre nás naozaj ťažké. Mali sme malú vstupnú hotovosť a stretávali sme sa s negatívnym prístupom rôznych spoločností, ktorým sa to veľmi nepáčilo. V tej dobe sme začali pomaly rozmýšľať nad tým, že namiesto postavenia vlastného domu, kúpime radšej nejaký starší domček a ten budeme postupne opravovať. Čím viac sme ale rozmýšľali nad týmto variantom, tým väčší sme mali pocit, že nás oprava staršieho domu bude stáť rovnaké peniaze ako nový dom. Tak sme opäť sadli k internetu a znova začali pátrať po vhodných stavebných firmách.

Vybrali ste si Ekonomické stavby. Čím Vás táto spoločnosť zaujala?
Po zdĺhavom pátraní na internete sme zistili, že spolupracovať s Ekonomickými stavbami je vlastne naša jediná možnosť, ako si splniť svoje sny a postaviť dom. Ponúkali totiž ako jediná firma možnosť zaplatenia iba štartovacej čiastky a ďalej nám ponúkli finančný program Mladá rodina, vďaka ktorému sme mohli začať stavať bez väčšej hotovosti. Niekoľkokrát sme navštívili sídlo firmy a pozreli si niekoľko domov, ktoré ES postavili. Aj napriek tomu, že sme narazili na rôzne kladné i záporné referencie, rozhodli sme sa to risknúť a ES osloviť k spolupráci.

Mali ste obavu, že by spolupráca s na základe skúseností s Ekonomickými stavbami nemusela dopadnúť podľa Vašich predstáv?
Snažili sme sa nemyslieť na to, čo by sa stalo, keby ES nesplnili všetky svoje ponuky a záväzky voči nám. Ako som už spomenula, bola to naša jediná možnosť, a preto sme dúfali, že to vyjde. Vzápätí sme ale zistili, že sa nepríjemností obávame zbytočne. Prekvapila nás profesionalita a ochota, s ktorou k nám zástupcovia ES pristupovali. Dokonca ešte predtým, ako sme podpísali zmluvu, sa prišiel na náš pozemok, ktorý sme práve kupovali, pozrieť projektant s technikom, aby parcelu preskúmali, či bude vhodná pre dom, ktorý sme si vybrali z katalógu.

Ekonomické stavby ponúkajú svojim klientom aj pomoc pri vybavovaní administratívy. Bolo to pre Vás prekvapením, alebo ste s niektorými službami dopredu počítali?
Vedeli sme len o vybavení stavebného povolenia zadarmo, čo bolo veľmi príjemné. Ale postupne sa nám odkrývali ďalšie výhody a ponuky. Vybavovanie agendy sme tiež s chuťou prenechali na ES. V prípadoch, keď nás nemohli zastúpiť, pripravili nám potrebné podklady a nasmerovali nás, kde máme čo vybaviť a kam ísť. Veľká pomoc tiež prišla pri financovaní domu. Finančný analytik zmapoval našu situáciu a vypracoval finančný model, šitý presne nám na mieru, aby sme získali hypotéku.

V čom vidíte najväčšiu výhodu spolupráce s Ekonomickými stavbami referencie?
Zo všeobecného hľadiska by som povedala, že pre nás bolo podstatné zveriť sa jednej veľkej firme. Nedokážem si predstaviť, že by sme si na každú maličkosť museli samostatne volať iného odborníka a po kúskoch dávať dom dokopy. Stálo by nás to kopu času a úsilia a možno by sme ešte dnes nebývali. Keď to zoberiem konkrétnejšie, veľmi dôležitý pre nás bol akýsi ľudský prístup. Od prvej chvíle, čo sme navštívili Ekonomické stavby skúsenosti, sme mali pocit, že sú tu pre nás a naozaj im záleží na tom, aby sme náš dom postavili kvalitne a podľa našich predstáv. Aj v priebehu stavby, keď sme riešili nepríjemnosti s bankou, či drobné nezrovnalosti na stavbe, sme sa vždy stretávali s vrúcnosťou a ochotou nájsť správne riešenie situácie. Vďaka tomu dnes spojne bývame v krásnom novom dome.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby skúsenosti
Ekonomik N14-11 5+1+G 98,4 144,8
YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere
plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek