Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Na náš pozemok sa dom N14 jednoducho hodil

Pán Kalaš si na svojej záhrade často predstavoval, ako tu raz postaví dom. Nebolo jednoduché nájsť vhodný variant domu, ktorý by nerušil okolitú pamiatkovú zónu, v ktorej sa záhrada nachádza a súčasne by bol vhodný na svahovitý pozemok. V Ekonomických stavbách však našiel riešenie a teraz sa spolu s manželkou teší z nového bývania.

Aké bolo Vaše pôvodné bývanie a čo Vás viedlo k rozhodnutiu postaviť si vlastný dom?
Máme v osobnom vlastníctve byt v centre mesta. Bývať uprostred mesta je na jednej strane príjemné, ale v poslednej dobe nás čoraz viac lákala myšlienka, že si zaobstaráme vlastný rodinný dom. Tiež sme už dlho vlastnili pozemok, na ktorom by mohol náš nový dom vyrásť. Po vyriešení financovania nového domu už nebolo rozhodovanie príliš ťažké.

Prečo ste si nechali postaviť dom na kľúč?
Na stavbu svojpomocne sa necítime. Myslíme si, že by sa mal každý držať svojej profesie a nemiešať sa príliš do vecí, v ktorých nie je odborníkom. Skôr sme sa chceli venovať ostatným činnostiam, ako sú úprava záhrady a okolia domu.

Mali ste predstavu ako a kde vyhľadať profesionálnu a dôveryhodnú stavebnú spoločnosť, ktorá Vám dom postaví?
V prvom rade sme si určili kritériá, ktoré od potencionálnej stavebnej spoločnosti očakávame. Potom sme rozhodili siete snáď na všetkých možných miestach. Oslovili sme realitné spoločnosti, hľadali sme v inzerátoch a odborných časopisoch. Pomohol nám až internet. Oslovili sme viacero spoločností a najviac sa nám páčila ponuka Ekonomických stavieb.

Nakoniec ste sa rozhodli pre Ekonomické stavby. Čím Vás táto spoločnosť oslovila?
Na ES sme narazili pri hľadaní vhodnej stavebnej spoločnosti niekoľko krát. Zapáčil sa nám jeden z projektov, ktoré Ekonomické stavby ponúkajú. Zaujal nás tiež katalóg na profesionálnej úrovni a slušné zázemie spoločnosti.

Vybrali ste si dom z ponuky ES alebo ste mali vlastnú predstavu, ako by mal dom vyzerať?
Už skôr sme si vytvorili predstavu, ako by sme chceli mať situovaný vlastný dom na záhrade. Do tejto predstavy nám presne zapadol typový projekt domu N14. Vybrali sme si ho tiež pre rôzne možnosti jeho dispozičných a vzhľadových úprav. Na náš pozemok sa jednoducho hodil, aj keď na druhej strane bolo nutné urobiť určité atypické úpravy, ako napríklad prejazdnú garáž. Len tak by bol možný vjazd malých záhradných strojov do záhrady, ktorá je dostupná len prejazdnou garážou.

Ako ste mali zabezpečené financovanie stavby?
Mali sme našetrené nejaké vlastné finančné prostriedky. Zvyšok sme chceli zaplatiť pomocou hypotéky. Radšej sme sa zverili do rúk odborníkov v Ekonomických stavbách, ktorí nám s výberom hypotekárneho úveru pomohli. Uvítali sme tiež, že si ES zobrali na starosť vybavenie stavebného povolenia a ostatných dokumentov potrebných na stavbu domu.

Vedeli ste hneď pri spracovaní detailného rozpočtu, aký materiál chcete na stavbu použiť?
V našom prípade nešlo príliš o to, čo by sme chceli, ale aký materiál sme mohli použiť. Naša záhrada leží v 1. pamiatkovej zóne a to znamenalo značné obmedzenie vo vlastných predstavách. Strešnú krytinu, vzhľad okien či farbu fasády nám určil štátny pamiatkový ústav. Všetko sa teda muselo prispôsobiť týmto kritériám.

Sledovali ste stavbu aj mimo plánované preberanie jednotlivých dokončených etáp?
Áno, stavbu sme navštevovali často. Chceli sme mať pod kontrolou, či všetko prebieha podľa plánu. Pravdou je, že sa tam vyskytli drobné komplikácie, ale ľudský faktor nie je neomylný. Koniec koncov domček bol úspešne, včas a k našej spokojnosti dokončený.

Ten, kto má dom so záhradou, má stále čo na práci. Aké sú Vaše ďalšie plány?
Máte pravdu, že okolo domu je stále čo robiť. Človek sa nikdy nenudí. Teraz, keď sme už v našom novom dome zabývaní, chceme sa začať venovať úpravám záhrady, ktorá vzhľadom na jej veľkosť a svahovitosť terénu nebude vôbec jednoduchá.

Ekonomik N14 4+1+G 88,7 134 POROTHERM Tondach
keramická dlažba drevené euro oblôžková zárubňa + fóliové dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek