Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Oslovil nás bungalov

Dnes Vám predstavíme ďalší individuálny projekt rodinného domu, ktorý vznikol vďaka spoločnosti Ekonomické stavby. Pokiaľ niekto sníva o prízemnom dome veľkosti väčšieho bytu bez potreby podlažia a schodiska, nájde možno inšpiráciu v nasledujúcom článku.

Čo Vás priviedlo na myšlienku postaviť si vlastný dom?
Bývali sme v tomto meste, asi 1 km odtiaľto, a pretože manžel vyrástol v rodinnom dome, a tiež sme chceli mať vlastnú záhradu, začali sme premýšľať nad stavbou vlastného domu.

Ako ste získali prvé informácie o ES?
Asi ako každý, kto sa rozhoduje stavať, hľadá dostupnú literatúru a z nej potom porovnáva klady a zápory jednotlivých ponúk. V jednom odbornom čase, ktorý mal poradové číslo asi už 300, nás oslovil zaujímavý inzerát tejto spoločnosti.

Prečo ste sa ale rozhodli práve pre ES?
Ich ponuka bola zaujímavá tým, že pomôžu svojim klientom so stavebným povolením, úpravou projektu a predovšetkým s financovaním stavby, pričom ostatné spoločnosti takéto služby neponúkajú.

Takže hlavným dôvodom pre ES bola pomoc pri financovaní stavby?
Viete, sme rodina s priemernými zárobkami a len kúpa stavebného pozemku bola značná finančná záťaž. Bolo preto výhodné nechať si poradiť od firmy s financovaním samotnej stavby. Nielen preto, že časť záťaže prevezme na seba, ale aj preto, že umožní zahájenie stavby a dohodnutie seriózneho splátkového kalendára s garanciou pomoci pri zabezpečení preklenovacieho úveru a hypotéky. To bol rozhodujúci moment.

Ako ste sa vyrovnali s ďalšími záležitosťami, napr. so získaním stavebného povolenia?
Ako sme už povedali, radi sme využili ponuku ES a nechali tieto záležitosti na jej pracovníkoch. Táto časť našej spolupráce bola špičková a všetko bolo dohodnuté vo veľmi krátkom termíne. Podľa skúseností s vysokou mierou byrokracie na úradoch až nepochopiteľne rýchlo.

Mohli by ste nám zhruba popísať vlastný priebeh stavby?
Stavať sme začali na jeseň jedného roka a kolaudovali sme už v novembri nasledujúceho roka. Tak ako na každej stavbe, sa aj u nás vyskytli nepatrné problémy. ES dojednali niektoré práce s firmami z okolia stavby, ale tie firmy nie sú vždy spoľahlivé. To je, myslím si, jedna z mála vecí, ktoré by sme ES vytkli. Nie sme stavbári, ale myslíme si, že je potrebné hodnotiť výsledok a ten je určite pozitívny.

Projekt domu je individuálny. Mali ste od začiatku jasnú predstavu, ako by mal Váš dom vyzerať?
Áno, dom je individuálny projekt a vznikal s architektom spoločnosti ES, pričom sme postupne s ohľadom na požadovanú veľkosť domu, cenové rozpätie a vnútornú dispozíciu, dospeli k finálnemu projektu. Naším základným želaním bol od začiatku bungalov. Dnes je trend detí sa osamostatniť a žiť potom vo dvojici v nejakom paláci je nielen neekonomické, ale aj zbytočné.

Podarilo sa tieto úpravy realizovať k Vašej spokojnosti?
Áno v plnom rozsahu, ba čo viac, v priebehu stavby sme sa rozhodli pristaviť ešte terasu, ktorá domu dodala ďaleko sympatickejší vzhľad. Zo stavebného hľadiska to nebol žiadny problém a ľahko sme sa rozhodli. Podstatné bolo dofinancovanie a aj tu boli ES nápomocné. Ďalšie úpravy boli len kozmetického charakteru, a to už nebol žiadny problém.

Máte z pohľadu zákazníka nejaké pripomienky ako k administratíve, tak ku kvalite stavebných prác?
K administratívnym prácam v žiadnom prípade. To, čo ES v tomto smere robia pre zákazníkov, je obrovským odľahčením a ušetrením času stráveného na rôznych úradoch. Zo stavebného hľadiska som niektoré veci spomínal, ale v konečnej fáze nemali vplyv na celkový proces.

Ako ste spokojní s bývaním v novom dome?
Asi vždy, keď niekto zmení štýl bývania týmto spôsobom, musí byť táto zmena pozitívna. Dobre viete, ako vyzerajú klasické byty, predovšetkým kúpeľne a kuchyne, ktoré sú často veľmi malé, a teraz sú postavené presne podľa nášho želania. Rovnako tak zmizli z nášho života stovky schodov, ktoré sme denne museli zdolávať, čo sú príjemné zmeny.

Katka 3+1 99,4 73,3 YTONG 375 Bramac PVC
plastové prefarbené oblôžková zárubňa + fóliované dvere elektrický kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek