Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Skúsenosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby skúsenosti

Vlastný dom ako malé dobrodružstvo

Vyrastal som ako „bytové dieťa“. Aj keby sa dalo očakávať, že zvyk je železná košeľa, v mojom prípade to bolo skôr naopak. Chcel som si skúsiť, aké to je, postaviť vlastný dom a začať žiť trochu inak, ako som bol celý život zvyknutý.

Aké ste mali na začiatku plány do budúcnosti ohľadne vlastného bývania?
Otázku vlastného bývania sme začali riešiť v okamihu, keď sme si chceli založiť rodinu. Ja pochádzam z mestského bytu a vidina vlastného domu pre mňa bola tak trošku dobrodružstvom. Manželka naopak vyrastala na vidieku, a preto si nedokázala predstaviť žiť inak, ako v rodinnom dome. Skôr, ako sme sa pustili do plánovania stavby, chceli sme niečo  našetriť, aby sme si nemuseli brať veľkú hypotéku.

Premýšľali ste aj nad možnosťou postaviť si drevostavbu?
Túto tému sme dôkladne rozoberali. Prebehlo u nás veľké porovnanie financií, času, za ktorý sa dom postaví, životnosti, tepelnej izolácie a veľa ďalších faktorov. Zdalo sa nám to veľmi vyrovnané. Bol ale jeden aspekt, ktorý nás nakoniec prinútil rozhodnúť sa pre murovaný dom. Snívali sme o krbe, ktorý bude takým srdcom celého nášho domova. Predstava, že ho postavíme do drevostavby, sa nám veľmi nepozdávala. Preto sme upustili od myšlienky na drevostavbu a venovali sa plánovaniu stavby klasickým spôsobom.

Aké pre Vás bolo hľadanie stavebnej spoločnosti, ktorá Vám dom realizuje?
Bola to pre nás dlhá cesta, kým sme našli tú správnu stavebnú firmu. Predchádzala tomu niekoľko mesačná príprava. Preštudovali sme kopec materiálov a recenzií na internete aj v časopisoch a vybrali sme niekoľko firiem, ktoré by v našom okolí prichádzali do úvahy. Nasledovali aj osobné schôdzky, z ktorých sme nie vždy odchádzali spokojní. Ekonomické stavby prišli na rad až ako niekoľké v poradí. Oslovilo nás, že táto spoločnosť ručí za dom ako celok. Tiež sa nám páčilo, že sa dom financuje po častiach, vždy po dokončení jeho jednotlivých etáp. Na schôdzku s touto spoločnosťou sme šli teda s veľkým očakávaním, či aj ostatné služby splnia naše predstavy o serióznej firme.

Vaše očakávania teda ES zrejme splnili. Čo ste ich v ponuke služieb ocenili najviac?
Najviac nám asi pomohlo vybavenie administratívy. V čase pred zahájením stavby, kedy sa všetko ešte len pripravovalo, som mal veľmi nabitý program v zamestnaní, navyše sme očakávali narodenie druhého potomka. Bola to doba plná nervozity a mali sme plnú hlavu iných starostí, ako či sa nám vybavuje stavebné povolenie, alebo či máme pre zahájenie stavby všetky potrebné dokumenty. Našťastie sme to mohli s pokojnou hlavou ponechať na zástupcov ES.

Mali ste premyslené, ako bude Váš dom vyzerať, aké materiály použijete? Alebo ste využili poradenstvo odborníkov v ES?
Mali sme takmer vo všetkom v podstate jasno. Vedeli sme, že chceme menší domček s veľkými oknami a so sedlovou strechou. Vzhľadom sa nám páčil dom Ekonomik N7. Upravovali sme len vnútorné priestory tak, aby sa nám v ňom dobre a prakticky bývalo. Vďaka našej vlastnej príprave a študovaniu rôznych článkov, sme mali prehľad aj o materiáloch, z ktorých sa dnes stavia. Preto aj túto časť príprav sme mali dostatočne premyslenú.

Ako dlho trvala stavba Vášho domu a ako ste boli s priebehom spokojní?
Dom sa staval rok. Priebeh bol plynulý a spolupráca s odborníkmi Ekonomických stavieb nám veľmi vyhovovala. Len ku koncu nastalo menšie zdržanie konečného odovzdania domu. Mohla za to zimná záhrada, ktorú sme chceli v dome realizovať. Jej riešenie a samotná výstavba bola náročnejšia, ako sa na začiatku zdalo. Nakoniec sa ale všetko úspešne dokončilo a my sme sa mohli nasťahovať.

Čo pozitívne Vám prinieslo nové bývanie?
Určite teraz žijeme vo väčšej pohode. Splnil sa nám sen, máme vlastné bývanie a tým aj rodinné zázemie. Keby som mal spomenúť perličky, ktoré nám korenia každodenný život, je to určite nádherný výhľad do prírody z kuchyne, kde máme veľké okná. Priamo od jedálenského stola môžeme pozorovať krajinu okolo nášho domu. Veľmi obľúbeným prvkom, ktorý spoľahlivo navodí atmosféru a teplo domova, je náš krb, pri ktorom trávime spoločné chvíle.

Ekonomik N7-7 4+1 62,8 98 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby skúsenosti


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek